Od rodjenja imam na vratu mladež crvene boje, tačkice kao kapilari mali... doktorica je rekla da će mi to nestat za godinu dana, ali ja ga već imam sedamnest god.
    Zanima me od čega je to i da li je opasan?

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovana Marina,
      tačno je da kod dece crvene tačkice i pege mogu spontano nestati do 7 godina života. Ako ostanu posle toga, neće se same povući. Uklanjaju se praktično samo iz estetskih razloga i može se raditi laserom ili klasičnom operacijom. Sigurno nije ništa opasno a spadaju u grupu urodjenih anomalija.