Dete od dve i po godine ima opekotine po rukama 15% površine. Pre godinu dana uradjena transplatacija u dečijoj bolnici Novi Sad (dr Komarčević). Pošto ima vidljive keloide, na VMA treba da mu urade uklanjanje keloida.( dr Lalković).
    Interesuje me da li će se plaćati ta operacija (do sada ništa nismo plaćali).

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana Branka,
      operacije kod dece su besplatne a po novom zakonu  zbrinjava i civilne osiguranike po istom cenovniku Rešubličkog Ministarstva Zdravlja. Potrebno je da imate overen uput iz Fonda Zdravstvene Zaštite kojem pripadate tj da vam komisija klinike za dečiju hirurgiju u Novom Sadu odobri lečenje na VMA, a da onda taj uput overite u socijalnom Novi Sad