Pre 4 meseci sam odstranila 20-tak mladeža laserom. Inače imam keloidne ožiljke. Ovi ožiljci su isto takvi, ali su pri tom modre boje. Znam da treba da prodje 6 meseci da se to sredi, ali me interesuje da li to ide u dobrom pravcu obzirom na boju ožiljaka? Takodje me interesuje da li u Srbiji postoji aparat koji potpuno sredjuje stare keloidne ožiljke?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Poštovana Milena,
      ružičasta prebojenost ožiljaka može da se održava i do 6 meseci. Da li su kod Vas to hipertrofićni ožiljci ili keloidi treba da proceni hirurg, jer je tretman jako različit za te dve stvari. Što se tiče uklanjanja pravih keloida lečenje je kompleksno i počinje se obično sa kortikosteroidima i kompresivonom terapijom, a dalje lečenje zavisi od odgovora tkiva na ove metode.