Imam 21 godinu i spuštene kapke... Interesuje me da li to nekako može da se sredi i koliko je opasna i bolna operacija?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Poštovana Jelena,
      operacije tog tipa se rade kod nas i morate se javiti na pregled. Operacija nije opasna, ali je potrebno prethodno uraditi detaljno ispitivanje oftalmologa i neurologa. Ako se utvrdui da se radi o urodjenoj spuštenosti kapaka, koristi se mišić sa čela, a ako je stečena spuštenost, operacija je nešto jednostavnija. U svakom slučaju oporavak traje 2 do 3 nedelje.