Poštovani,
    2002. godine (sa svojih 17 godina) pojavio mi se apsces na licu. Na maksilofacijalnoj hirurgiji u Beogradu radili su mi dreniranje, koje je, uzgred, bilo neopisivo bolno. Dreniranje je trajalo skoro mesec dana, a za to vreme sam primala injekcije dva puta dnevno (penicilin i garamicin). Ožiljak dreniranja je relativno brzo nestao. Posle intervencije do sada nisam imala nikakvih problema sa tim delom lica. Ali, imam izuzetno vidljivo udubljenje na tom delu (odmah ispod jagodice desnog obraza) što mi estetski veom smeta. Pošto nisam srela nikoga sa sličnim problemom, da li mi možete odgovoriti da li postoji mogućnost da se to udubljenje na neki način popuni.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • Poštovana Tijana,
      pošto je od infekcije prošlo dosta vremena moguće je korigovati estetski nedostatak operacijom. Operacija se radi u lokalnoj anesteziji. Potrebno je ukloniti ožiljak i određenom metodom ponovo ušiti mesto promene. Potrebno je da se javite plastičnom ili maksilofacijalnom hirurgu za tu operaciju.