Poštovani doktore,
    imam žućkaste tvorevine na kapcima i ispod očiju (xsanthelasme) skidali su mi to nekoliko puta hirurškim putem, ali one se opet pojave, što estetski vrlo ružno djeluje.
    Šta je uzrok tome?
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • postovana saro uzrok pojave ksantelasmi je poremecaj u metabolozmu masti. potrebno je da se javite endokrinologu i da proverite vas metabolizam Moracete da se pridrzavate saveta za dijetu a mozda vam daju i neke lekove. Promene na kapcima mozete operisati ponovo, ali ce ponovo i da se jave promene nakon nekog vremena.