Imam 44 g i pre god. dana hirurg mi je odstranio masno tkivona glavi, to je ok. Sin ima 23 i njemu se pojavilo na glavi kao potkožna bubuljica ili masno tkivo bele boje blaga ispupčina prečnika 1/2 cm.
    Da li postoji neki čaj, šampon ili drugo što može da predupredi stvaranje masnog tkiva na glavi i reguliše rad lojnih žlezda .
    Molim za savet, jako sam zabrinuta

    Odgovoreno: 04. 12. 2008.
    • Poštovana Branka,
      ne postoji nikakvo lečenje masnih tkiva na glavi osim operacijom. U slučaju Vašeg sina to su zapušeni kanali lojnih žlezda. U ranoj fazi nekada je moguće da dermatolog kiretom očisti aterom i njegovu kapsulu, ali je češće lećenje operativno