Rođen sam (1980) sa velikim oštećenjem desnog uha (zatvoreni ušni kanal i školjka). U periodu do 91.godine imao sam desetak operacija kod pokojnog dr. Savića (Pasterova) i dr. Sremački (Zvečanska). Tada je postignut, za taj period, zadovoljavajući oblik usne školjke, ali mi je rečeno da potpuni oblik može biti postignut tek nakon moje 25-26 godine kada prestane zazvoj. U međuvremenu sam se raspitivao na više mesta (KCV ORL Novi Sad...) i predložili su mi epitezu uha.
    Moje pitanje je, ko i gde se u Srbiji bavi ovakvim operacijama.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 12. 2008.
    • Poštovani Dragane,
      potrebno je da se javite VMA Beograd, prof dr Jefti Kozarskom ili prof dr Zlati Janjić u KC Novi Sad zbog procene mogućeg operativnog lelenja. Ako se odlule za epitezu uputiće Vas gde da je napravite, jer ona može da bude fiksirana na koštanim implantatima.

Komentari na pitanje: #16347

    • Ja sam se raspitivao u bgd u ulici bircaninovoj 40, to je mb gamma trade medicinska ocna protetika, gde vrse i proceduru za epitezu oka, nos i uha. Doktor je dr. Sci miroljub bogdanovic. Zelim vam sve najbolje! Dejan