Poštovani,
    živim u Nemačkoj, pa me ipak interesuje mišljenje stručnjaka iz naše zemlje. Imam 28 godina i probleme sa stopalima. Naime, pre par godina počeli su da mi rastu čukljevi i to na oba stopala sa obe strane, pored palca i pored malog prsta. Na levoj nozi su mi veći i već postaju bolni. Na toj nozi dole na tabanu imam vaskularni hemangiom ne znam koliko to može da utiče na sve to. Naravno znam da je i genetika dosta uticala na sve to. Tata ima čukljeve kod malih prstiju, ali ne toliko izražene, a mama kog palčeva njoj su dosta izraženi, čak su joj i prste deformisali. Mene najviše brinu ovi kod malih prstiju, jer rastu na gore i dosta bole, a da budem iskrena još uvek nisam čula da neko ima sličnih problema. Bila sam na pregledu doktor je preporučio operaciju stopala, ali mene je iskreno strah te operacije, još mi taj hemangiom zadaje i dodatni strah.
    Možete li da me posavetujete šta mogu da učinim sa tim mojim čukljevima.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana Tanja,
      predloženu operaciju morate prihvatiti, jer će vremenom stanje da postaje sve gore. Hemangiom na nozi nema veze sa pojavom čukljeva, a ortoped će proceniti šta da se radi sa njim. Operisaćete prvo jednu, pa drugu nogu i oporavak posle operacije traje najmanje mesec do mesec i po dana.