Poštovani doktore,
    nakon mastektomije desne dojke, 29. septembra ove godine, od terapije imam samo NOLVADEX. Histopatološki nalaz izmedju ostalog piše: U dostavljenom fragmentu nema limfatične ni vaskularne invazije. Koža, dermalni limfni sudovi i resekcione ivice nisu infiltrovane tumorom. Pred prvu redovnu kontrolu nakon operacije uradjen mi je marker tumora dojke. Nalaz ukazuje: rezultat 20.2, jedinice U/ml i ref. vrednost do 30.
    Hoćete li, doktore, protumačiti ovaj nalaz? Ukazuje li on na postojanje malig.? Kako i gde pronaći referentne vrednosti markera?
    Pozdrav,
    Božica

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Poštovana Božice,
      referentne vrednosti markera su date na samom izveštaju ako da kod Vas nisu povišeni. Potrebno je da se redovno javljate onkološkom konzilijumu na kontrolne preglede i da u periodičnim intervalima koje Vam odrede radite analize krvi, ultrazvučni pregled jetre i rengensko snimanje pluća, pošto kod Vas nije bilo potrebe za bilo kakvom dodatnom terapijom sigurno je da će biti sve u redu.