Moja troipogodišnja ćerka ima na kažiprstu leve ruke izraslinu na drugom članku prsta odozgo. Mislimo da je to nastalo u periodu kad su joj izbijali prvi zubići i sisajuci prst verovatno češala desni. U početku je to bilo blede boje i tvrdo, a sada je crveno i mekano i ponekad se žali da je boli. Pedijatri misle da je u pitanju ili cista ili hematom, pa nas upućuju na hirurga, pa smo hteli i Vas da konsultujemo oko mišljenja, ako smo bili dovoljno jasni u pogledu objašnjenja.
    Unapred zahvalni roditelji

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovani Miodraže,
      postoji mogućnost da se kod deteta radi o proširenju kapilara koje sada ima izgled ružičasto crvenog jastučića. Tačno je da mogu da se jave bolovi, ali je neophodno da se javite na pregled specijaslisti plastične hirurgije. Potrebno je uraditi i rengenski snimak šake u dva pravca da bi se utvrdilo da slučajno promena ne pritiska i kost. Ako živite u Nišu možete se javiti i meni na pregled . Radim na Klinici za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju u Kliničkom centru.