Imam problem sa pupkom. Izašlo mi je nešto na pupku prije deset dana. Bio sam kod doktorice i ona mi je rekla da se podvila dlaka i uputila me hirurgu. A hirurg me je uputio na mikrobiologiju i nalaz mi je bio uredu. Pupak se konstantno gnoji, a ponekad je i gnoj sukrvičav.
    Šta Vi mislite o tome?

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Poštovani Nedeljko,
      vjerovatno se radi o bujanju tkiva u pupku koje se zove piogeni granulom. Mislim da je potrebno da ispirete pupak hidrogenom 3% i da poslije toga stavite gazu sa povidon jodidom (betadin) i da to radite dva puta dnevno u vremenu od 5 dana. Ako se upala ne smiri, potrebno je da se javite hirurgu da provjeri o čemu se radi.

Komentari na pitanje: #15105

    • Imam problem sa pupkom, gnoji mi vec pola godine a gnoj je kao krvav, i smrdi, i u poslednje vreme, me ponekad i zaboli, da li mozete nekako da me posavetujete?