Imam čvoriće na dojci. Išla sam kod lekara i na ultrazvučni pregled i rekli su mi da nije ništa ozbiljno. Ja bih ipak volela da budem u to sigurna, dijagnoza je "dysplasio fibrcytica mammae bilat. Lumphadenopathia axillae dex"
    Htela bih da znam šta ovo znači.
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Poštovana Vanja,
      svaka druga žena ima fibrocističnu displaziju dojki. To zaista nije strašno, ali je potrebno da obavljate redovne kontrolne preglede kod hirurga najmanje dva puta godišnje i da radite ultrazvučne preglede najmanje jednom godišnje. Uvećanje limfnih čvorova u pazušnoj jami može biti uzrokovano nizom stanja i predpostavljam da su ti limfni čvorovi mali, pa je protumačeno da to nije ništa zabrinjavajuće.