Zdravo,
    možete mi reći šta je defekt kože i da li se upotrebljavaju antibiotici nakon operacije ili samo intraoperativno.
    Hvala Vam

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Defekt koze je nedostatak koze na nekom delu tela, tj ispisivanjem ove dijagnoze lekar konstatuje da na nekom delu tela nema koze / rana je otvorena. Ako se radi o opseznijoj operaciji potrebni su anticiotici, sto zavisi od nalaza brisa rane preoperativno. Da bi se operacija iazvrsila sto uspesnije, potrebnoje atacno odrediti vremje operacije kad aje bris rane bez bakterija koje mogu izazvati gnojenje.