Imam dete od godinu dana koje se rodilo sa ptozom. Kada je najbolje vreme da se operiše i ako možete da mi objasnite kako vršite tu operaciju.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana Tamara,
      operacija ptoze se radi u uzrastu od dve do tri godine, ako je ptoza jako izražena da onemogućava vid. Ako je umerenog stepena, operacija se može raditi i kasnije, kad dete podje u školu. Operacija se vrši tako da se deo mišića sa čela podvuče ispod obrve i fiksira za gornji kapak.