Poštovani,
    da li mogu imati plastičnu operaciju povećanja grudi, s obzirom da imam lobularni carcinom in situ ako ne mogu možete li mi reći zašto? Da li smijem piti hormonalne tablete radi takvog stanja, rečeno mi je da to nije cancer, već jedno stanje koje može da postane cancer. Moj život se od prije dvije godine svodi samo na isčekivanju novog mamograma! Možete li mi još odgovoriti da li je opasan kolesterol (moj je 211) i visok nivo kalcijuma. Kakvi su simptomi i kakve su posledice, jer već imam mikrokalcifikaciju u dojkama.
    Veoma zahvalna,
    Samra.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana Samra,
      prosto je nemoguće da imate lobularni karcinom, a da niste operisani. Lobularni karcinom je rak i pacijentica kod koje se postavi takva dijagnoza mora se ukloniti cijela dojka i uraditi primarna rekonstrukcija dojke silikonskom protezom. Što se tiče povećanja grudi, to je tema o kojoj ne mogu govoriti. Morate se javiti sa svim nalazima nekom plastičnom hirurgu da Vas pregleda i predloži šta da se radi. Mislim da treba da riješite karcinom dojke, a onda da razmišljate o povećanju grudi. Kalcijum i holesterol morate regulisati u saradnji sa internistom.