Poštovani,
    Imam 25 godina. Kad sam imala 2 godine operisali su mi treći mokraćni kanal, tačnije odstranili su ga. Imam 2 ožiljka iznad pubične oblasti od 15-ak cm i iznad tog od oko 2 cm. I treći koji mi "seče" struk i ima 15-ak cm. Pošto imam masnog tkiva (visoka 168 cm, težina 63 kg) na stomaku i kukovima, stomak mi izgleda kao sečen. Pretpostavljam da bi pločice smanjile taj efekat ili ne?
    Dakle, moje pitanje se odnosi da li su moguće operacije ovakvih ožiljaka tj. njihovo smanjivanje ili uklanjanje?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana Smiljana,
      Vaš problem su ožiljci koji su fiksirani za fascije trbušnog zida. Takve ožiljke je moguće korigovati u opštoj anesteziji. Potrebno je predhodno obaviti pregled i utvrditi opsežnost ožiljaka. Hirurg kojem se budete javili može Vas informisati o postoperativnom toku kao i o vremenu oporavka.