Poštovani,
    Moj muž (48 godina) ima po tijelu masno tkivo (na rukama, na nogama, pomično je i ima raznih veličina a najveće je veličine oraha. U novije vrijeme napipa se i na boku. Povremeno osjeti bol, ali se poslije samo smiri. Razgovarao je sa doktorom i on je rekao da je to česta pojava, može da se odstrani hirurškim putem ako je bolno.
    Šta Vi preporučujete? Šta je masno tkivo i koliko je to ozbiljan problem? U slučaju hirurškog zahvata da li je potreban period mirovanja i bolnički tretman i mogu li se poslije toga obavljati teži poslovi, jer radi kod privatnika koji ne prizna termin odmor, kao ni bolovanje.
    S poštovanjem,
    Zorica

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana Zorice,
      stanje kod Vašeg muža nije opasno. Masno tkivo je dobroćudna promjena koja se može javiti bilo gdje na tijelu. Potrebno je ukloniti samo ona masna tkiva koja bole ili brzo rastu. Masno tkivo praktično predstavlja samo estetski problem. Operacija se radi u loklanoj anesteziji i oporavak traje nekoliko dana.