Poštovani,
    Interesuje me smanjenje grudi i eventualno podizanje. Da li ta dva postupka idu odvojeno? Tj, ukoliko se grudi smanjuju da li treba raditi i podizanje? Velićina mojih grudi je korpa D. Kolika bi bila cena i gde bih mogla da obavim zahvat? Koje su moguće nus pojave?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      operacija kojoj želite da se podvrgnete radi se u Kliničkom centru u Nišu, ali i u bolje opremljenim bolnicama u Srbiji. Operacija smanjivanja grudi ide na uput ako se radi u Kliničkom centru. Predhodno je potrebno uraditi ultrazvučni pregled i mamografiju i javiti se na pregled. Što se tiče Vašeg dela pitanja vezanog za podizanje smanjenje, moram Vam reći da je to jedna procedura i radi se u opštoj anesteziji. Podrazumeva se da je moguće samo podizanje grudi, ali ta operacija se plaća oko 1500 eura u dinarskoj protivvrednosti. Posle operacije rana se drenira (imate dren) i u bolnici ostajete najmanje 3 do 4 dana. Normalnim aktivnostima i poslu možete se vratiti posle dve do tri nedelje. Što se komplikacija tiče, o tome će Vas informisati hirurg, a može se javiti manji krvni podliv ili bolovi posle operacije.