Poštovani doktore, na jednom medicinskom forumu sam pročitala da ni ubrizgavanje hijaluronske kiseline nije potpuno bezopasno, utiče na rad bubrega.
    Da li možete da mi pojasnite malo? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • postovana sladjana hijaluronska kiselna je normalan sastojak ljudskog organizma i bezbedna je za upotrebu. resorpcija i metabolizam raspadnih produkata pocinje vec u krvi i jetri a preko bubrega se izlucuju jako male kolicine bezopasnih materija. Sigurno je da ubrizgavanje male kolicine hijaluronske kiseline ne moze ugroziti rad bubrega.