Imam 27 godina. Pre 5 godina sam imala uvećanje grudi. Implanti su 250cc.
    Da li je moguće samostalno pregledati grudi, i kako bi se radio pregled u ordinaciji (mamografija, biopsija)?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Postavljanje implantata ne ometa izvođenje pregleda dojke. Možete sami izvršiti pregled dojki, jer je tkivo dojke između kože i implantata tako da se lako napipa ako postoji neki čvorić u tkivu. Pregled lekara se ne razlikuje u odnosu na pregled dojke osobe bez implantata. Silikonska proteza ne remeti pregled dojke ultrazvukom, kao i radiografsko snimanje (mamografiju). Jednom rečju, redovne kontrole u vidu samopregleda i pregled hirurga i ultrazvučni pregled jednom godišnje su za Vas dovoljni. Mamografija se ne radi rutinski do 35 god. posle toga zavisno od potrebe se indikuje na osnovu kliničkog i ultrazvučnog nalaza.