Imam bebu staru 2,5 meseci koja je rođena sa spojenim prstićima na desnoj ruci i desnoj nozi. Ne znam kada je najbolje uraditi hiruški zahvat razdvajanja?
    Molim Vas za savet i mišljenje.

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Operaciju bi trebalo odložiti do uzrasta od najmanje 6 meseci. Opsežnost operacije zavisi od toga da li je srasla samo koža ili postoji i koštano spajanje. Ako je kompleksini operativni zahvat onda je bolje uraditi ga i kasnije nekada čak sa godinu dana. Prethodno je potrebno uraditi rengenski snimak šake i stopala da bi se napravio plan lečenja.