Poštovani dr,
    imam dosta mladeža na telu. Od pre godinu dana dva su počela polako da se šire, s tim što je jedan postao i tamniji. Bila sam kod plastičnog hirurga, rekao je da su za skidanje, što sam i pretpostavljala, a kada sam pitala da li se šalju na histopatološki nalaz, rekao je da nema potrebe.
    Da li je u pravu?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • U principu stav je da se svako tkivo koje se ukloni sa tela pošalje na histopatološki pregled. To je procedura koja je zvanično prihvaćena. Odstupanje od pravila može da se uradi ako je hirurg na osnovu svog iskustva siguran u postavljenu dijagnozu, ali uz saglasnost pacijenta. Pravilo je da se pigmetni tumori kože obavezno analiziraju i zbog tog stava se i ne preporučuje uklanjanje mladeža laserom i radiotalasima.