Poštovani doktore,
    interesuje me kakve su negativne posledice posle ugrađivanja implantanata u dojke? Bolovi koji traju duže od mesec dana, infekcija ili možda nešto ozbiljnije?

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Poštovana Sunčice,
      ako je operacija rađena skoro i ako postoje bolovi, siguran sam da je hirurg rekao da se ožiljci posle operacije formiraju i sazrevaju do 6 nekada i 9 meseci. Za to vreme je potrebno raditi masažu dojki i ako se povremeno jave bolovi potrebno je uzeti neku tabletu protiv bolova i drag. beviplex. Postojanje infekcije je isključeno, jer bi bila povišena temperatura i jak otok i crvenilo. Može se uraditi i uz pregled da bi se utvrdilo da li je formirana kapsula oko silikonske proteze i koliko je debela.