Šta je razlog i postoji li rešenje u vezi asimetricnog lica koje sam primetila tek skoro kod svoje 14 godišnje ćerke?

    Odgovoreno: 03. 10. 2008.
    • Da bi se utvrdilo da li postoji izražena asimetrija lica, pored pregleda specijaliste potrebno je uradiditi rendgensko snimanje (skener). U zavisnosti od toga šta je uzrkok asimetrije i koliko je ona izražena, moguće su različite vrste intervencija, od ubrizgavanja preparata hijaluronske kiseline, ubacivanja masnog tkiva, silikonskih implanata do operacije na kostima te strane lica. Kako je za planiranje operativnog zahvata potebno prethodno uraditi skener. Operacije se mogu raditi, tek kada se završi rast kosti lica, a to je tek sa 17-18 godina.