Poštovani,
    rođena sa ptozom kapka (jednog) i u poslednjih godinu dana na jednoj privatnoj klinici rađene su mi 2 hirurške intervencije, ali bez ikakvog efekta, kapak je bukvalno na istom stepenu spuštenosti kao što je i bio, s tim što sad imam i ožiljak od operacija.
    Da li je moguće korigovati ptozu?

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Moguće je korigovati ptozu. Očigledno je kod Vas rađena operacija kojom je samo zatezan mišić koji podiže kapak, a koji kod Vas inače ili i ne postoji ili je jako slab. Za urođenu ptozu kapka potrebno je uraditi operaciju korišćenjem mišića sa cela. Ta operacija se radi u Kliničkom centru u Nišu i mogao bi se otkloniti ožiljak od proteklih operacija. Morali bi ste se javiti na pregled da Vam predočimo šta je moguće ispraviti.