Poštovani doktore,
    Interesuje me gde mogu se javiti za operaciju ušne školjke, tj. Epiteza uha, jer, imam nedostatak uha na obe strane! Možete li mi javiti kome da se obratim za moj problem i koliko to može da košta?
    Moja Dg: Anotia dex., microtia sin., paresis nervi facialis periferica dex. congenital.
    Do sada nisam imao nijednu operaciju, možete mi objasniti o epitezama uha?

    Odgovoreno: 22. 09. 2008.
    • Epiteza je plastična proteza u boji kože i oblika normalne ušne školjke. Epiteza može da se nosi na naočarama, ali i može da bude fiksirana magnetima za kost lobanje. Mnogo je bolje kada je epiteza fiksirana za kost, jer je izgled mnogo prirodniji. Naravno epiteza se skida uveče i postoji način na koji se održava. Rekonstrukcija ušne školje koja bi mogla možda da se radi za uvo koje je malo i deformisano, takođe operacija dolazi u obzir. Morate se javiti na pregled.