Poštovani doktore,
    pre 4 godine pojavile su mi se nekoliko bubuljice na jednoj dojci, odprilike slične mladežima. Vremenom su počele da bubre i da svrbe. Javila sam se lekaru opšte prakse, tj. dermatologu- ona mi je prepisala mast gentamicin i providon-jod. Posle nekoliko dana to se potpuno povuklo. Nije se više javljalo.
    Ja bih Vas zamolila da mi odgovorite: Da li moguće da se na dojkama pojave takve bubuljice, a da nemaju nikakve veze sa bolestima dojke, tj. da je samo dermatoški problem? Imam 27 god, redovne menstruacija i nisam rađala.
    Srdačan pozdrav za najboljeg doktora!

    Odgovoreno: 18. 09. 2008.
    • postovana jelena, sasvim je moguce da se na kozi dojki jave razlicite kozne promene. Nekada je moguce da se lokalizovano na dojkama na kozi jave bubuljice koje nekada imaju i kompinentu alergije (npr od brushaltera i sl. bolest koze dojki u vasem slucaju nema nikakve veze sa mlecnim zlezdama i sasvim je izvesno da to nece da se ponavlja.