Postovani doktore, u predelu prepona (samo na desnoj strani) napipavam nesto sto bi, po mojoj ne strucnoj proceni, mogla biti neka uvecana zlezda. Zapravo ona je tvrda, velicine 1-1.5 cm, pomicna na dodir, bezbolna i zapravo prisutna vec duzi vremenski period (napominjem da sam je ja primetila pre par meseci). Promene u velicini nisam zapazila. Interesuje me sta bi to moglo biti i uzrok nastanka? Takodje i na vratu imam nekakvu izrasline manju od 1cm, nalazi se isto na desnoj strani vrata sa strane po sredini, imam je takodje par meseci, ali se ona vremenom uvecavala, velicine je i oblika kao zrno graska, tvrda i pomicna na dodir. Cula sam da moze biti i masno tkivo u pitanju. Molim za Vase misljenje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Potrebno je da izvrsite ultrazvucni pregled i da se javite u nasu ambulantu da bismo mogli da vam damo adekvatan savet. Tacno je da to moze da bude masno tkivo, ali moze da bude uvecani limfni cvor. Ako ultrazvucni nalaz ukazuje da seradi o limfnom cvoru verovatno je potrebna biopsija.