Postovani doktore, zanima me sta treba da uradim sa mitiserom na ledjima koji sam primetila pre 7 godina i koji nikako da nestane. Stiskala sam ga nekoliko puta i dosta je izlazilo, a u zadnje vreme ne moze da se istisne, jer se nekako uvlaci u kozu. Takodje bih htela da pitam za jedan mladez na ledima. Primetila sam da ima kao neku krastu, kao da se sakupila krv, medjutim skoro sam sigurna da ga nisam povredila, jer je na mestu gde je tesko da se povredi. A mozda to i nije krv, samo me podseca na to kada pipnem, a malo je tamniji na tom mestu. Inace to je velicine kraste od npr. istiskane bubuljice, a mladez  je malo veci od toga...Hvala.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Ispod mitisera koji imate nalazi se prosirena lojna zlezda. Jedino resenje za taj problem je operacija u loklanoj anesteziji. Mladez koji imate na ledjima potrebno je pregledati. Za pregled mozete da se javite specijalisti plasticne hirurgije u Klinickom centru ili u privatnoj poliklinici. Odluka o tome sta je potrebno uraditi sa mladezom zavisi od procene hirurga.