Moja sestra je zakacila mladez i on je poceo da reaguje u roku od 3 dana. Bila kod hirurga da joj odstrani mladez. Medjutim, ostao je koren i problem je u tome sto se ona toliko uplasila da ne dobije rak. Doktorka je rekla da je sve u redu i da treba da proveri da li ima neke reakcije. Sa biopsije nalaz je bio: NAEVUS NAEVOCELLUARE DERMALE CUTIS. PRISUTNA JE I LAKA DISPLAZIJA EPIDERMA. PROSCES NIJE ODSTRANJEN U POTPUNOSTI PO DUBINI. Da li je to jako opasno i sta bi ona trebalo da preduzme sem redovne kontrole i da li stvarno moze da dobije rak?

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Potebno je ukloniti deo koze na kojem je bio mladez. Kada se ukloni cela pigmentna promena nema nikakvih sansi da se dobije rak. Ali, potrebno je da se operise i da se ukloni oziljak od predhodne operacije i deo tkiva ispod.