Pitanje za ortopeda. Pre 5 meseci operisala sam "medijanu"na desnoj ruci zbog trnjenja (Operisapo me neurohirurg). Posle toga trnjenje je nestalo, ali je ostao bol u palcu i dalje nemam snage u istom - ne mogu normalno da drzim predmete u ruci (casa, slovo O sa malim prstom..)Problem se od pre pribl. mesec dana pojavio i na levoj ruci. Fizijatar mi je posle silnih fiz. terapija dao uput ortopedu. Ortoped mi predlaze ponovo operaciju oba palca u korenu i to odjednom. Ja zaista ne znam sta da radim i pitam postoji li neki drugi nacin da moji palcevi ozdrave? Plasim se da se te deg. promene ne pojave i na drugim prstima. Strasno. Molim za savet.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • postovana vera , na osnovu snimanja nerava koje morate da uradite kod neurologa (snimanje se zove ENMG) morate se javiti plasticnom hirurgu za opraciju. Nikada e ne operisu obe sake odjedamput. Potrebno je dakle operisati prvo levu saku, a kada se oporavite uraditi novo sminanje nerava i proceniti sta da e radi sa desnom sakom. Nije strasno.