Posle operacije pacijent je dobio crvenilo od flastera, lepak mu je ociscen benzinom, kod pupka na stomaku je pocelo da truli tkivo i da se siri, ne zna se sta je uzrok, predpostavlja se da je od flastera sve krenulo. Plasticni hirurg je posle mesec dana uradio operaciju, ocistio je ranu i zatvorio, a sada na jednom mestu gde je jos uvek konac opet pocela da curi limfa i da se pravi rupa velicine palca. Molim Vas recite sta je uzrok, krv je u redu, nema visok secer, ali limfa curi u bas velikoj kolicini.

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Postoji mogucnost da rana otezano zarasta zbog reakcije na konce koji su koristeni za usivanje trbusnog zida. Vazno je cesto previjati i cistiti ranu da bi se omogucilo da ona zaraste sto pre.