Postovani, mozete li mi reci cenu za abdominoplastiku i kako zakazati pregled kod vas na Klinici. Da li je potreban uput, koliko traje operacija, koliko je potrebno ostati na Klinici i da li je Klinika za plasticnu hirurgiju u okviru Opste hirurgije ili odvojeno. Kako se placa, pre ili nakon intervencije, da li je neophodan kes ili moze i platna kartica i da li je 10 dana bolovanja dovoljno za oporavak. Da li je moguce doci na konsultacije i da li je i za njih potrebno zakazivanje i kako da to obavim. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 01. 09. 2008.
    • Za pregled se mozete javiti na Klinici. Radnim danom pre podne, osim u danima kada imam dezurstvo. Cena operacije zavisi od opseznosti zahvata, tj. od eventualne potrebe zatezanja i fascija trbuha. Oporavak u principu traje dve nedelje, a ne smete raditi teske fizicke poslove najmanje 6 meseci. Klinika za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju se nalazi u zgradi hirurskih klinika, ali je posebna organizaciona jedinica. Troskovi bolnickog lecenja se placaju na dan izlaska iz bolnice i placaju se na blagajni u gotovini. Mozete pozvati telefonom centralu Klinickog centra a potom traziti lokal Klinike da bi ste zakazali pregled.