Postovanje, Uradjena mi je operacija faloplastike, korisceno je masno tkivo sa stomaka. Zelim da radim vezbe za skidanje sala sa stomaka, voleo bih do te mere da mi se vide plocice. Zanima me, ako znate, sta bi bilo sa masnim tkivom u falusu? Bojim se da bi se i ono istopilo. Pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 10. 2021.
    • Poštovani, nakon faloplastike transferom masnog tkiva, oko 20-40% se resorbuje odnosno izgubi u prvih godinu dana. Preostalo masno tkivo se ponaša kao i ostalo masno tkivo bilo koje druge regije. Podložno je uvećanju i smanjivanju prilikom gojenja i mršavljenja. Tako da je Vaša pretpostavka tačna. Vežbama trbušnih mišića ćete ojačati iste, ali i povećati potrošnju kalorija organizma, koji će ravnomerno mobilisati energiju iz masnih depoa, ne ciljano sa masnog tkiva trbuha. Možete pokušati nekom od metoda ultrazvučne lipolize ili liposukcijom. Na kraju Vam ostaje opcija da nakon postizanja željenog izgleda ponovite tretman faloplastike. Srdačan pozdrav.