1. Operacija Tendovaginitis-a

    Pitanje broj: #58462

    Moj srednji (treći) prst desne ruke pati od tendovaginitis-a. Tetiva mi je jako upaljena (opsivena sa kalcij). Čuo sam da u Beogradu se to sregjuje sa lokalnom anestezijom i bez hiruške intervencije, nego sa malim ubodom kroz koji se čisti tetiva i trajalo ja jako kratko. Da li je to istina i gde da se obratim?

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,

      Tendovaginitis se, u koliko konzervativno lečenje nije dalo rezultat, leči isključivo hirurškim putem.
      Hirurška intervencija nije baš tako jednostavna kako ste čuli.
      Postoje manji rezovi kože u projekciji tetivnog omotača, koji se parcijalno uklanja.
      Operacija se izvodi u uslovima regionalne anestezije.