1. Negativne reakcije organizma na botoks i hijeluron

    Pitanje broj: #52386

    Interesuje me da li botoks moze dati bilo kakve negativne reakcije ili alergiju i koja je cena za to kao i za hijeluronsku kiselinu kojom bih zelela da ispunim nazolabijalne brazde.

    Odgovoreno: 10. 02. 2010.
    • Poštovana,

      Sve supstance koje se unose u organizam oralno, parenteralno ili organizam dolazi u dodir sa njima mogu izazvati reakcije preosetljivosti tj. alergije.
      Preparati koji se koriste u kozmetologiji i estetskoj hirurgiji se proizvode tako da im je smanjen alergeni potencijal.
      Jedina kontraindikacija za njihovu primenu je dokazana preosetljivost na neki od sastojaka preparata.
      Za cenu i zakazivanje tretmana popunite Kontakt formu.