Zdravo, pisem po drugi put jer nisam siguran da li ste mi odgovorili. Imam dva oziljka na licu koja bi zeleo da uklonim. Oziljci su od udesa koji sam imao pre 3 godine. Skoro sam radio dva puta u dva meseca (jednom mesecno) fraxel oziljka laserom na privatnoj klinici u bg-u ali su rezultati slabo vidljivi na bolje. Zanima me da li postoji nesto efikasnije od toga i da li je moguce da se oziljak trajno ukloni. P. S. Oziljak nije nista posebno, dve linije ali se primecuje i to mi smeta. Hvala puno!!!

    Odgovoreno: 10. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ožiljci, bezm obzira na poreklo, se teško mogu potpuno ukloniti i učiniti nevidljivim.
      cilj, eventualne hirurške korekcije ožiljaka je da se oni učine što manje upadljivim.
      poneked je to neizvodljivo i nema svrhe pokušavati hiruršku korekciju.
      da bi se hirurg odredio za ili protiv hirurške korekcije neophodno je napraviti prethodni pregled i na osnovu svih kvaliteta ožiljka (lokalizacija, orjentacija, veličina itd.) doneti odluku.