Postovani, uradila bih operaciju podebljanja listova (stavljanja implantata) , zbog nesrazmere (jako mrsavih listova) . Ne zelim prosto uvecanje misica (niti misic kao da sam bodibilder) , vec jedan skladnu proporciju potkolenice i natkolenice, te proporcionalno uvecanje citave potkolenice. Interesuje me u kojoj meri je to moguce, da li postoji vise vrsta implantata, cena postupka. . . Hvala.

    Odgovoreno: 10. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Povećanje volumena potkolenica se postiže uz pomoć tzv. Calf impant- ata.
      uvećanjem se postiže povećanje obima potkolenice najviše 3- 4cm.
      ovo uvećanje obima može biti i manje u koliko se koriste manji implantati- odluka o veličini se donosi na osnovu rezultata fizikalnog pregleda i želja pacijenta i potencijalnih ograničenja.
      postoje dve vrste implantata- grubo podeljeni na simetrične i asimetrične.
      cena za ovu intervenciju u mojoj bolnici (www. Komnenus. Com) je 2. 200 eura.