Da li je moguce izvaditi silikon iz gornje usne stavljen pre godinu dana. Usne su bolne na dodir i pod infekcijom. Koja je procedura lecenja i vadjenja i da li je moguce kasnije staviti restilen?

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o granulomu (perlici koju možete napipati) koji je poledica nespecifične zapaljenske reakcije, koju je izazvalo strano telo tj. Filer.
      pre hirurgije bi se moglo pokušati sa jednokratnim ubrizgavanjem depo preparata kortikosteroida u sam granulom što bi dovelo do delimične ili potpune atrofije (nestanka) istog.
      ako se na ovaj način ne postigne poboljšanje onda treba pokušati hirurško uklanjanje granuloma.