Postovani doktore. Moja cerka ima petnaest godina i ima strije na nogama. Postoji li neki zahvat da se mogu otkloniti i koliko bi otprilike to kostalo. Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Strije nastaju kao posledica prekomernog "rastezanja" kože, kao posledica intenzivnog rasta organizma ili naglog uvećanja telesne težine.
      strije se ne mogu ukloniti nikakvim konzervativnim tretmanom, potpuno ih je moguće ukloniti samo hirurškim putem (isecanjem sektora kože sa strijama) .
      vaša ćerka je i suviše mlada za hirurško uklanjanje, a i vrlo je verovatno da će strije biti potpuno neupadljive do završetka perioda rasta organizma.