Imam malu i spustenu zadnjicu i vec izvesno vreme razmisljam o estetskoj operaciji kako bih bila zadovoljna svojim izgledom. Interesuju me svi detalji te operacije, rizici, rok trajanja ali i takodje ako postoji drugi nacin da ispravim svoj nedostatak. Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovana,
      I ako ste mi predočili malo detalja, pokušaću da dam odgovor u kratkim crtama, a koji bi vam dao neka nova saznanja.
      problem (nedostatak volumena i spuštenost) je najlakše i najefikasnije rešiti ubacivanjem tzv. Glutealnih implantata ispod velikog sedalnog mišića.
      na taj način se dodavanjem novog volumena povećava projekcija sedalne regije i u isto vreme postiže efekat podizanja zadnjice.
      u koliko je stepen spuštenosti znatan, ponekad je neophodno učiniti liposukciju pomenute regije i ukloniti višak kože.
      rizik br. 1, je isti u svim granama hirurgije- infekcija, koja se ipak retko javlja.
      od ostalih rizika treba pomenuti mogućnost kompresije sedalnog živca (izuzetno retko) .
      implantati imaju doživotnu garanciju.