Dete od 4 god ima oziljke na potiljku glave. Receno nam je da se moze izvrsiti operacija naduvavanja koze pa da se spaja kosmati deo. Ono sto nas koci da pristanemo na operaciju su bolovi koji se javljaju u toku svega toga. Pa me interesuje kakva je to operacija, da li uvek mora biti bolna i koliko je efikasna?

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se okorišćenju tkivnog expandera, sama operacija ubacivanja expandera nije isuviše bolna, nakon toga se taj expander puni sa tečnošću sa ciljem da se koža raširi, taj proces nije komforan ali ukoliko je dete motivisano i to se prebrodi. Nakon toga se stvorenim viškom kože rekonstruiše defekat. Ukoliko se sve dobro isplanira intervencija će biti uspešna. Dete mogu besplatno pregledati u beogradu u bolnici za plastičnu hirurgiju komnenus.