Postovani, imam 29. Godina. Gornji kapak na levom oku mi je znatno spusteniji nego na desnom, i to je tako od kako znam za sebe. To mi je oduvek smetalo jer mi zbog toga levo oko izgleda dosta manje od desnog, pa stalno podizem levu obrvu ne bi li to estetski lepse izgledalo. Sa godinama, stanje se pogorsava, cak imam visak koze i na gornjem kapku desnog oka. Da li je rano za korekciju/podizanje kapaka? Ovaj problem me jako opterecuje, toliko da pocinjem sebe da smatram ruznom. Da li cu nakon te intervencije izgledati neprirodno? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Kod vas se radi o urođenoj spuštenosti kapka- kongenitalna ptoza.
      trebalo bi uraditi dinamičku suspenziju kapka, tj. Skratiti podizač kapka i učiniti dodatnu
      suspenziju kapka uz pomoć vlakana čeonog (frontalnog) mišića.
      cena ovakve intervencije u mojoj bolnici (www. Komnenus. Com; office@komnenus. Com) je 1. 000 eura.