U zadnjih par godina, kako su mi rasli prsni mišići, postala mi je vidljiva njihova asimetrija i to u smislu da lijevi grudni mišić seže nekih 2 cm niže od desnog. Molio bih vas da mi kažete dali je ovdje moguća kakva korekcija, koliki bi ožiljak morao biti, te dali se dio mišića može odstraniti ispod kože kako ožiljak ne bi bio veći od 4-5 cm? Ukoliko je ovakva korekcija uopšte moguća, koliko bi me to koštalo i kome bi se mogao obratiti? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ljudsko telo je inače asimetrično i apsolutni simetriju je nemoguće postići.
      u cilju egalizacije, u ovom slučaju pektoralne regije, može se implantirati tzv. Pektoralni implantat, kojim se kompenzuje izvestan stepen hipoplazije (slabije razvijenosti) samog mišića.
      korekcije druge vrste, podizanje ili odstanjenje dela mišića se ne izvode.