Poštovani, želim odstraniti mladež od 4-5mm. Koliko je dug korijen ovakvog mladeža i da li hiruškim putem treba ići u dubinu i širinu isto kao i kod oboljelog mladeža? Molim vas za odgovore na oba pitanja. Hvala najljepša.

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovana,
      U koliko mladež svojim karakteristikama hirurgu ukazuje da ima veliki potencijal ka metaplaziji (promeni) , on će ga ukloniti hirurškim putem- radikalno po dubini i širini.
      u koliko hirurg proceni da postojeći mladež ima mali ili nikakav potencijal ka metaplaziji ukloniće ga nekom od semikonzervativnih metoda.