Draga doktorka, dragi doktore, kroz trudnoca sam se dosta ugojila i dobila dosta strija na stomaku, zbog cega bi se usudila da odem na operaciju. Dali moze u svakom sucaju da se operise, ili ima granica za telesnu tezinu koja treba da se ispuni? Koliko kosta takva operacija? Koliko dana treba da se lezi uklinici?

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da ste kandidat za liposukciju (više telesnih regija) i abdominoplastiku (zatezanje stomaka) .
      svaki pacijent se može podvrgnuti hirurškoj intervenciji, u koliko to njegovo zdravstveno stanje dozvoljava.
      kod nas se ne postavljaju neke "težinske" norme ili uslovi koje pacijent treba da zadovolji, što nije slučaj u svetu.
      sve to iz razloga što su moguće postoperativne komplikacije češće kod pacijenata sa faktorima rizika kao što su:
      ekstremna gojaznost, pušenje, šećerna bolest, alkoholizam i dr.
      s toga, u koliko nespadate u kategoriju ekstremno ili morbidno gojaznih osoba možete se podvrgnuti intervenciji, bezprethodnog sprovođenja raznih dijeta. Cena abdominoplastike sa liposukcijom prednjeg i bočnih trbušnih zidova, u mojoj bolnici je 2. 500 eura. Liposukcija drugih telesnih regija se dodatno naplaćuje. Nakon operacije pacijent sutradan odlazi kući, gde nastavlja oporavak.