Postovani, zanima me da li je istina da su silikoni u grudima hladni na dodir i da se moraju menjati nakon 5 godina ili odmah posle trudnoce?

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Implantati su inertni objekti, koji ne generišu toplotu ili "hladnoću".
      oni apsorbuju toplotu okolnog tkiva i imaju temperaturu tkiva koje ih okružuje.
      svi proizvođači isporučuju implantate sa doživotnom garancijom i predviđeno je da "nadžive" osobu koja ih nosi.
      nakon trudnoće dolazi do propadanja žlezdanog i masnog tkiva dojki i one se spuštaju.
      u koliko su prethodno implantati plasirani pod žlezdu, to spuštanje je dodatno ubrzano i iz tog razloga je potrebno
      implantate (nove) plasirati pod veliki grudni mišić i podići opušteno tkivo dojki.
      implantati su predviđeni za jednokratnu upotrebu i s toga se pri zamenu koriste novi.