Poštovani doktore,
    Nadam se da ćete mi odgovoriti na pitanje. Pre par meseci sam imala tešku saobraćajku, gde sam povredila stopalo. Koža i meka tkiva su skinuti skoro u potpunosti a mnogi krvni sudovi su popucali. Ostala sam i bez dva prsta. Operacija je rađena tako što je presađivana koža sa butine iste noge i presađivani su mi krvni sudovi (arterije i vene sa glave) > sada je sve to sraslo, i trebam da stanem na tu nogu. Zanima me koliko će dobru funkciju imati sad ta koža, da li ću moći da vladam nogom? I što se tiče ožiljaka sa butina od transplatacije da li će oni u potpunosti nestati ili će ipak ostati neki tragovi?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Žao mi je što vam se dogodila takva nesreća. Transplantirana koža ima relativno loš estetski izgled, ali je daleko važnija njena funkcija. Imaćete ožiljak na primajućoj regiji, koji će, u koliko bude potrebe, biti naknadno korigovan. Kakva će biti funkcija samog ekstremiteta (stopala), zavisi od toga da li su postojale povrede nerava i zavisi od fizikalne terapije. Davajuća regija (butine) u potpunosti zarasta, eventualno zaostaju manja polja koja su nešto jače pigmentisana od okolne kože.
      Pozdrav.