Poštovani,
    Već duže vreme imam kao mali mladež - krvni podliv na donjoj usni lica koji se u poslednjih godinu dana postepeno povećava (2mm). Lekar je konstatovao da je u pitanju Hemangiom i ostavio mi mogućnost izbora da se ukloni ili da ostane ako mi ne smeta. Molim da mi detaljnije objasnite način na koji se otklanja, kakve su moguće posledice i predložite ustanovu u Beogradu u kojoj bi zahvat bilo najbolje izvesti Vas molim za savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hemangiom se jednostavno hirurški uklanja kao i sve druge promene na koži. Pojednostavljeno, sama promena se iseca i nastali defekt se zatvori finim šavovima. Operativne rane na usnama lepo zarastaju i ne ostavljaju upadljive ožiljke. Ovu vrstu intervencije obavljaju sve zdravstvene ustanove (privatna i državna praksa) iz oblasti plastične hirurgije.
      Pozdrav.